A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas New York Hotels With Pools and Family Friendly New York City Attractions

You are searching about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas, today we will share with you article about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas was compiled and edited by our team from many sources on the internet. Hope this article on the topic A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas is useful to you.

New York Hotels With Pools and Family Friendly New York City Attractions

Qyteti i Nju Jorkut është një destinacion i shkëlqyer udhëtimi për familjet me fëmijë. Ka shumë atraksione dhe aktivitete për fëmijët. Megjithatë, si shumica e familjeve që udhëtojnë me fëmijë, një hotel me pishinë është një përparësi kryesore. Siç e di çdo prind, një pishinë e këndshme jo vetëm që është argëtim i madh për fëmijët, por gjithashtu shërben një përfitim i rëndësishëm për prindërit gjithashtu… si vjedhja e disa çasteve të qetësisë. Sigurisht, kur bëhet fjalë për qytetin e Nju Jorkut, gjetja e hoteleve të Nju Jorkut me pishina është pak më sfiduese, sepse ka çuditërisht pak hotele me pishina. Kjo mund të duket e çuditshme duke pasur parasysh numrin e jashtëzakonshëm të hoteleve në Big Apple, por pasuritë e paluajtshme në Nju Jork janë kaq të shtrenjta pakkush dhe në disa raste ato janë fjalë për fjalë pishina të vogla në prehër. Sidoqoftë, ka disa zgjedhje të mira. Më poshtë, ne kemi renditur disa hotele të mira familjare të Nju Jorkut me pishina që ia vlen të merren parasysh.

Hotele në Nju Jork me pishina:

 • Sheraton Manhattan Hotel – Hoteli më i mirë familjar në Nju Jork– 790 7th Ave & 51st St, Nju Jork, NY Ky hotel në Nju Jork është zgjidhja më e mirë për familjet, bazuar në vlerën e përgjithshme, vendndodhjen dhe pishinën e tij. Hoteli Sheraton Manhattan ofron një pishinë me 4 korsi, 50 këmbë, e cila është pishina më e madhe e vërtetë në pronësi të hotelit në New York City, edhe nëse është e vogël për standardet normale. Për prindërit që kërkojnë të pushojnë, ka një kuvertë të mirë pishine për të vjedhur disa momente relaksi. Sheraton Manhattan pretendon gjithashtu përfitimin e të qenit relativisht afër Broadway dhe Times Square.
 • Hotel Crown Plaza Time Square – 1605 Broadway & 49th Street, Nju Jork, NY – I vendosur në zemër të Times Square, Hoteli Crown Plaza në Times Square ofron pishinë me 4 korsi, 55 këmbë në bashkëpunim me klubin sportiv të Nju Jorkut. Zona e shtrojës dhe e kuvertës së ndenjjes është e kufizuar, por e përdorshme. Zakonisht, 2 korsi rezervohen për notin në xhiro dhe të tjerat për notin e lirë, gjë që zvogëlon madhësinë e përdorshme të pishinës. Por, ky hotel në Nju Jork është një zgjedhje e mirë alternative për familjet që pushojnë në qytetin e Nju Jorkut dhe duan të jenë pikërisht në zonën e Broadway/Times Square. Gjithashtu, Crown Plaza është një zgjedhje e mirë për ata me buxhete më të ngushta.
 • Hotel Le Parker Meridien– 119 W. 56th Street, Nju Jork, NY – Ky Hotel Manhattan në qendër të qytetit ofron një pishinë 45 këmbësh, 3 korsi me një zonë ndenjëseje pishinë shumë tërheqëse dhe relaksuese. Pamjet nga pishina shikojnë në Central Park. Kjo pishinë e hotelit në Nju Jork është e vogël dhe ndonjëherë mund të jetë e mbushur me njerëz, por do t’ia dalë. Është një zgjedhje e mirë për familjet që kërkojnë një hotel luksoz miqësor për familjen në Nju Jork.
 • Mandarin Oriental Nju Jork– 80 Columbus Circle në 60th Street, Nju Jork, NY – Mandarin Oriental është një hotel luksoz në Nju Jork dhe ambientet e tij të pishinës janë po aq luksoze. Mandarin Oriental ndoshta ofron pishinat më të mira të hoteleve në New York City për sa i përket atmosferës luksoze. Dritaret e gjera nga dyshemeja deri në tavan ofrojnë pamje të mrekullueshme të qytetit të Nju Jorkut. Zona e sallonit të pishinës është në Mandarin është e patëmetë dhe elegante me karrige rri kot prej pelushi. Pavarësisht se është më e mira në qytet, mund të mos jetë më e mira për një familje me fëmijë shumë “aktivë”.
 • Hotel Peninsula Nju Jork– 700 Fifth Avenue në 55th street, New York, NY Peninsula New York është një tjetër hotel luksoz i Nju Jorkut me ambiente pishinash që rivalizojnë atë të Mandarin Oriental. E vendosur në katin e 23-të të hotelit, ka një pishinë të mbyllur xhami me një dekor elegant që është qetësues dhe mjaft relaksues. Natën, pamjet e shkëlqyera të qytetit ofrojnë një atmosferë magjepsëse. Pishina i shërben mirë fëmijëve, por prindërit me siguri do ta vlerësojnë zonën e bukur të relaksimit.
 • Millennium UN Plaza Hotel– One United Nations Plaza, Nju Jork, NY – I vendosur në zonën e Kombeve të Bashkuara Plaza, ky Hotel New York ka një pishinë me 3 korsi, 44 këmbë. Hoteli Millennium Plaza është një hotel i nivelit luksoz në Nju Jork, i vendosur pikërisht pranë ndërtesës së Kombeve të Bashkuara në anën lindore të Midtown Manhattan. Pishina e hotelit ndodhet në katin e 27-të dhe ofron pamje mbresëlënëse të Nju Jorkut. Zona e ndenjjes së pishinës është paksa në anën e ngushtë dhe nuk është një nga zonat më relaksuese të salloneve të pishinës në dispozicion.

Për ata që kërkojnë më shumë informacion mbi hotelet e Nju Jorkut me pishina, duke përfshirë fotografitë, vendndodhjet, çmimet dhe disponueshmërinë reale deri në minutën e hoteleve, një lidhje me një faqe interneti informacioni specifike për Hotelet me pishina të Nju Jorkut është renditur në seksionin e Burimeve pas këtij artikulli. .

Tërheqjet familjare të qytetit të Nju Jorkut:

Përtej gjetjes së një hoteli familjar në Nju Jork me një pishinë, ka disa aktivitete të shkëlqyera për fëmijët në qytetin e Nju Jorkut. Në vend që të vuajmë nga faqet e pafundme të listave në udhëzuesit e udhëtimit me vlerë dhe saktësi të dyshimtë, ne i sugjerojmë këto me siguri që të kënaqin atraksionet miqësore të rekomanduara të qytetit të Nju Jorkut.

 • Dyqan për vajza në Amerikë -Për vajzat e vogla që i duan kukullat, dyqani American Girl është një tokë e pastër fantazie. I ngjan një butiku të nivelit të lartë me modelet më të fundit të veshjeve American Girl, është një parajsë pazaresh. Dyqani Amerikan i Vajzave ka një Sallon Bukurie për kukulla American Girl me stilistë të vërtetë flokësh, karrige sallonesh dhe stacione bukurie me punimet. Në katin e sipërm, ka një spital kukullash ku mund ta merrni kukullën tuaj për çdo riparim ose “procedurë” të tjera që mund të jenë të nevojshme. Së fundi, American Doll Store ofron dhomën e vet të çajit dhe ngrënies, e cila është shumë e njohur për vajzat e reja që festojnë ditëlindjen e tyre me stil me miqtë dhe familjen. Dyqani amerikan i vajzave gjithashtu kishte prodhime teatrale të drejtpërdrejta me temë rreth tregimeve të vajzave amerikane. Mjerisht, kjo u mbyll falë disa veshjeve të korporatave me hije të gjelbër. Por, në përgjithësi, ne mendojmë se ky është një nga dyqanet më të mira të fëmijëve me bazë në përvojë në New York City (na falni djem, megjithëse dyqani NBA është ndoshta i dyti i afërt.
 • Kopshti Zoologjik i Bronksit – Bronx River Parkway dhe Boston Road, Bronx, NY 10460 – {Po kërkoni një nga kopshtet zoologjike më të mira në botë? Mos shikoni më larg se kopshti zoologjik Bronz. Ky kopsht zoologjik i Nju Jorkut ka një koleksion të jashtëzakonshëm të kafshëve ekzotike nga e gjithë bota, duke përfshirë elefantët, gorillat, gjirafat, arinjtë, rinocerontët dhe leopardët. Arritja në kopshtin zoologjik të Bronx nga qendra e Manhattan) është e lehtë. Trenat nga Stacioni Grand Central në Linjën e Metrosë Veriore ndalojnë në kopshtin zoologjik. Ka edhe autobusë ekspres që bëjnë ndalesa përgjatë Madison Avenue të cilët shkojnë drejt e në kopshtin zoologjik të Bronx-it. Kërkoni autobusët BXM11 në Madison.
 • Karuseli i Central Parkut – Central Park, Nju Jork, NY – Karuseli në Central Park është një karusel i bukur i modës së vjetër. Në vazhdim të një tradite që vazhdon që nga viti 1871, i vendosur në Central Park është një karusel antik i bukur me 57 kuaj. Kuajt prej druri të gdhendur të zbukuruar presin udhëtime nga të rinjtë brenda një ndërtese karuseli të modës së vjetër që ju përshëndet ngrohtësisht në afrimin tuaj. Ajo ofron një kënaqësi të thjeshtë nga kohët e kaluara, dhe është një pushim i këndshëm nga ngutja dhe nxitimi i ditës. Ndërsa jeni atje, përfitoni nga shtigjet, zonat e kopshtit dhe pellgjet e skalitura brenda parkut. Është një mjedis i mrekullueshëm relaksues dhe i shtrirë dhe e lë njeriun të pyesë se si mund të ekzistojë një ritëm kaq i qetë në një nga qytetet më të mëdha në botë.
 • Dylan Candy Dylan – 1011 Tretë Avenue, Nju Jork, NY – Çfarë bëri Willy Wonka për imagjinatën; Dylan’s Candy Store bën në realitet. Është një vend i vërtetë i mrekullive të ëmbëlsirave që do t’i ketë fëmijës sytë hapur dhe gojët hapur nga frika. Dyqani i ëmbëlsirave në New York City është një gjë që duhet vizituar absolutisht, dhe prindërve ju kërkojmë falje për nxitimin e sheqerit pas karamele.
 • Darka me pluhur yjor të Ellen – 1650 Broadway, Nju Jork, NY – E vendosur në Distriktin e Teatrit Broadway, Stardust Diner është një përvojë argëtuese për fëmijët dhe të rriturit. Darka është një temë retro e teatrit të viteve ’50, por kënaqësia e vërtetë është stafi i pritjes së këndimit. I përbërë nga aktorë aspirantë të Broadway-it, stafi do të shpërthejë në një performancë të këndshme të stilit Broadway. Stafi i pritjes është tepër argëtues dhe shumë miqësor dhe i gatshëm të kibitzojë. Fëmijët do ta hanë atë.
 • Empire State Building – 350 Fifth Avenue, 33rd & 34th Street, New York, NY – Vizitoni ndërtesën e Empire State dhe shkoni në nivelin e observatorit për një pamje panoramike të qytetit të Nju Jorkut. Një Gorilla, ala King Kong, do t’ju përshëndesë në vijën e hyrjes në observator. Edhe pse pamjet dhe lartësia e madhe sigurisht që do të jenë një përvojë emocionuese, ia vlen gjithashtu të provoni të bëni një fotografi të të gjithë ndërtesës nga niveli i rrugës…vazhdoni të bëni mbështetje. Për një kohë vërtet argëtuese, një natë para vizitës suaj sillni një DVD të filmit origjinal King Kong për një natë filmi familjar dhe më pas sillni fëmijët të nesërmen. Ajo shton argëtimin dhe mistikën.
 • FAO Schwartz – 767 Fifth Avenue në 58th Street, New York, NY – FAO Schwartz është nëna e të gjitha dyqaneve të lodrave në qytetin e Nju Jorkut. E vendosur përballë Central Park, FAO Schwartz është ëndrra e një fëmije e realizuar. Duke ofruar lodrat më të fundit dhe më të mira, ky dyqan ka diçka për të gjithë. Por, ndoshta pjesa që na pëlqen më shumë është koleksioni i gjerë i kafshëve të mbushura. Një arkë virtuale e Noes me kafshë pellushi të çdo lloji shtrihet në katin kryesor, duke përfshirë kafshë pellushi çuditërisht të stërmëdha (edhe pse dikush pyet veten se si mund t’i transportoni ndonjëherë në shtëpi). Nëse bëni sipërmarrje në FAO Schwartz, mbani në mend se keni zero gjasa për të shpëtuar pa blerë diçka dhe çmimet nuk janë me zbritje.
 • Grand Slam – Times Square, Broadway midis Rrugës 46 dhe 47, Nju Jork, NY. – Grand Slam është një kornucopi e suvenireve të Nju Jorkut, duke filluar nga bluzat dhe kapelat e njohura të FDNY deri te të gjitha gjërat që mund të imagjinoni që mund të mbajnë një logo të New York Yankees. Ky dyqan synon turistët, por është ende shumë argëtues për fëmijët me mendje sportive.
 • Dyqan NBA – 666 Fifth Avenue në 52nd Street, Nju Jork, NY. – Për fëmijën që e do basketbollin, ky është parajsa juaj 3-katëshe. Shërbehen mallra autentike të NBA, duke përfshirë fanella të shkëlqyera të NBA dhe pantallona të shkurtra basketbolli. Lojtarët e NBA-së shpesh shfaqen në dyqanin e NBA-së dhe nënshkruajnë autografe.
 • Teatri i Fëmijëve në Manhatan – 52 White Street (380 Broadway), Nju Jork, NY. – Shtëpia e lojërave për fëmijë në Manhatan është një teatër për fëmijë që shfaq produksione të përshtatshme për fëmijë bazuar në përrallat popullore dhe tregime për fëmijë si Rapunzel, Kësulëkuqja dhe tregimet e vëllezërve Grimm. Këto janë prodhime cilësore për të rinjtë dhe do t’i mahnitin ata.
 • Muzeu Metropolitan i Artit – 1000 Fifth Avenue, New York, NY – Muzeu i Artit Metropolitan është një nga muzetë më të mëdhenj të artit në botë. Me një koleksion të gjerë që përmban shumë nga pikturat dhe veprat më të famshme të artit të prodhuara ndonjëherë, Muzeu do të magjeps shumë fëmijë, veçanërisht ata me interes për pikturën dhe artin. Koleksionet e Egjiptit, Armëve dhe Armëve, Pikturës Mesjetare dhe Evropiane do të shijohen nga fëmijët.
 • Muzeu i Historisë Natyrore – Central Park West në 79th Street, New York, NY -Muzeu i Historisë Natyrore është i ngarkuar me koleksione argëtuese dhe ekspozita interesante të cilat me siguri do të kapin fantazinë e çdo fëmije, si dhe të prindërve. Nga mumiet dhe sarkofagët egjiptianë, Elefantët dhe kafshët e egra të mbushura gjigante, skeletet e dinosaurëve (përfshirë tashmë të famshëm “Rexy” nga filmi Night at the Museum që ju përshëndet në derën e përparme), relike të indianëve amerikanë, shufra totem dhe më shumë. Muzeu i Historisë Natyrore është një atraksion i jashtëzakonshëm për familjet.
 • SONY Wonder Technology Lab – 550 Madison Ave. & 56th Street, New York, NY – Laboratori i teknologjisë Sony Wonder është një mjedis i mrekullueshëm interaktiv i eksplorimit kompjuterik për fëmijët. Ekspozitat përfshijnë aplikacione kreative ndërvepruese me teknologji të avancuara, të tilla si stacione kirurgjikale virtuale, stacione pune të animacionit dhe stacione të nanoteknologjisë dhe robotëve.
 • Vepra teatrore – 121 Christopher St, Nju Jork, NY – E vendosur në Greenwich Village, Theaterworks është një kompani prodhimi teatrore shumë e mirënjohur e orientuar nga familja. Shfaqjet janë të disponueshme vetëm gjatë fundjavave, por shfaqjet janë të nivelit të lartë dhe shumë të vlerësuara. Shfaqjet mbulojnë klasikët e fëmijëve si Charlotte’s Web, The Lion, Witch and the Wardrobe dhe Seussical.
 • Teatri Fitorja e Re – 209 West 42nd Street, Nju Jork, NY. – I vendosur në distriktin e Broadway-it, Teatri New Victory është një teatër për të rinjtë me pak më shumë avantazh, dhe ndoshta më i përshtatshëm për adoleshentët dhe fëmijët më të pjekur. Shfaqjet shkojnë nga stili makabër në stilin avantgard më të mitur. Pjesa e brendshme e teatrit është zbukuruar mahnitëse dhe me vetëm 500 vende shikimi është spektakolar.

Video about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas

You can see more content about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas on our youtube channel: Click Here

Question about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas

If you have any questions about A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas, please let us know, all your questions or suggestions will help us improve in the following articles!

The article A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas was compiled by me and my team from many sources. If you find the article A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas helpful to you, please support the team Like or Share!

Rate Articles A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas

Rate: 4-5 stars
Ratings: 5312
Views: 6770659 3

Search keywords A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas

A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas
way A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas
tutorial A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas
A Toy Stuffed Animal Gorilla Same Size Of Real Gorillas free
#York #Hotels #Pools #Family #Friendly #York #City #Attractions

Source: https://ezinearticles.com/?New-York-Hotels-With-Pools-and-Family-Friendly-New-York-City-Attractions&id=5042622