A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal An English Idiot Abroad Part 1 – Travels in Scotland

You are searching about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal, today we will share with you article about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal was compiled and edited by our team from many sources on the internet. Hope this article on the topic A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal is useful to you.

An English Idiot Abroad Part 1 – Travels in Scotland

Parathënie, Leaving Rawdon & Status Quo

Unë supozoj se nuk e vlerësoni vërtet një person apo vend aq shumë sa kur po largoheni prej tyre. Kjo ishte shumë treguese për mënyrën se si u ndjeva pasi vendosa të ngrija shkopinj dhe të udhëtoja nëpër botë. Kjo ishte diçka për të cilën kisha ëndërruar shpesh, për të cilën kisha kursyer, por nuk i kisha ende topat për të shkuar përpara dhe për ta bërë atë. Fakti që më kishin lënë të tepërt pas shtatëmbëdhjetë vjetësh që përdora opsionin e lehtë për t’iu përmbajtur status quo-së, ishte gjurmimi që duhej. Por edhe mjaft e frikshme!

Unë kisha qenë në shumë shëtitje rreth Leeds-it verior verën e kaluar dhe u mahnita nga sa pak kohë duhej për të shkuar nga dera ime e përparme në fshat. Lumi Aire është 15 minuta larg dhe Faturimi 10 minuta, ku mund të merrni pamje panoramike të stacionit të energjisë Leeds dhe Ferrybridge në jug dhe lindje, dhe Ilkley Moor dhe malet përreth në veri dhe perëndim.

Perëndimi i diellit këtu ishte gjithmonë sensacional. Do të më mungojë të jetoj në anën e një kodre në Yorkshire – por bota po pret!

Hawick & Great Bike Racers

Fillova sulmin tim në vendin e bukur në veri të kufirit me një vizitë te shoku im i vjetër Chris. Ai jeton në Hawick, i cili është një ndalesë e parë e dobishme në qendër të kufijve skocezë, dhe Chris pëlqen të pijë shumë birrë si unë!

Djali më i famshëm i Hawick gjatë viteve të shkuara ishte Jimmie Guthrie. I lindur atje në 1897 ai filloi si një kalorës dispetch në Francë gjatë luftës së madhe dhe iu bashkua Hawick Motorcycle Club pas kthimit. Ata e futën atë në TT-në e tij të parë në 1923 dhe pjesa tjetër është histori, siç thonë ata.

Kjo statujë u ngrit për nder të tij në Wilton Lodge Park buzë lumit në Hawick pranë muzeut ku ka një ekspozitë që paraqet disa nga biçikletat dhe trofetë e tij të garës. Ekziston një listë e fitoreve të tij kryesore në TT, garat rrugore të Ishullit të Veriut dhe GP të panumërta 350 dhe 500cc dhe gjashtë tituj në Evropë – gati 50 fitore gjithsej! Mjerisht, ai u rrëzua për vdekje teksa drejtonte GP-në evropiane në Gjermani në moshën 40-vjeçare. Procesioni i varrimit në Hawick u shtri për tre milje. Ka përkujtimore të tjera për Jimmie Guthrie: Guri Guthrie në Sachsenring, ku ai vdiq, dhe një tjetër në vendin e rrugës, The Cutting, ku ai doli në pension në TT të tij të fundit të lartë.

Një tjetër garues i shkëlqyer me motoçikleta nga Hawick, dhe më afër zemrës sime, ishte Steve Hislop. Mjerisht marrë nga familja e tij dhe të gjithë fansat e garave me biçikletë në një përplasje të çuditshme helikopteri, e cila ende nuk është hetuar në mënyrë adekuate në sytë e shumë njerëzve. Steve ishte një nga drejtuesit më të shpejtë të superbikeve në botë. Kur ai ishte me ritëm dhe hipte në makineri të nivelit të lartë, ai ishte i pamposhtur.

Ai fitoi 11 tituj Isle of Man TT, 3 GP të North West 200 dhe Macau, garat 24 orëshe në Ulster GP, Le Mans dhe Bol D’Or dhe ishte kampion britanik në 250cc dhe kampion britanik Superbike dy herë. Në vitin 1989 Steve u bë kalorësi i parë që arriti 120 mph me një xhiro TT në 121.34. Ky rekord u mposht 3 vjet më vonë nga kampioni i WSB, Carl Fogarty, por ai do të vinte sërish i dyti pas Hislopit, i cili ishte duke hipur në një Norton rrotullues në atë garë. Rekordi i Foggy-t do të qëndronte për 8 vjet derisa përfundimisht të përmirësohej nga David Jefferies në 2000.

Steve ishte me të vërtetë një njeri i mrekullueshëm që më mungon ende në pistë.

Një statujë bronzi me përmasa reale qëndron në parkun në Hawick dhe një tjetër identike është ngritur në Isle of Man.

Kingussie dhe Dunnet Head

Destinacioni im i vetëm fiks në Skoci ishte pika më e largët veriore e Britanisë kontinentale, Dunnet Head që shtrihet midis John O’Groats dhe Thurso. Kjo ishte thjesht sepse nuk kisha shkuar kurrë më në veri se Ishulli i Skye më parë.

Vendosa se ishte koha për të ndaluar kur rreth gjysmës së rrugës për në Thurso nga Hawick dhe përfundova në një qytet të vogël të bukur në A86 të quajtur Kingussie. Është afër Aviemore dhe për këtë arsye një vend i njohur për të qëndruar për tifozët e sporteve dimërore.

Filozofia ime për të gjetur akomodim të mirë dhe me çmime të arsyeshme është mjaft e thjeshtë – gjeni një pijetore lokale që është e hapur, futuni dhe pini një litër ose një gotë pije lokale (nëse është e mundur) dhe pasi të keni qenë atje për një kohë. , përpiquni të filloni një bisedë me një nga vendasit ose një anëtar të stafit të barit, ose pronarin dhe pyesni se ku mund të gjeni llojin e dhomës që ju nevojitet.

Kjo metodë nuk ka dështuar kurrë për mua, ajo mund informacionin turistik dhe madje edhe internetin. Në Kingussie shkova për një pintë në Star Hotel në High Street dhe bisedova me një klient vendas i cili më drejtoi të kaloja hotelet më të shtrenjta për në Hotel Silverfjord në Ruthven Road pranë stacionit hekurudhor. Si dhe restoranti dhe bari, ka një bar të vogël publik në hotel me vendas shumë miqësorë, ku kam shijuar disa birra lokale. Dhoma ishte e mirë, e madhe, me suitë dhe TV për shumën princërore prej 27,50 stërlinash. Unë në fakt darkova në Star Hotel dhe ushqimi ishte i shkëlqyeshëm.

Dita tjetër ishte e bukur dhe me diell – e përkryer për 200 apo më shumë milje me makinë që kisha në krye të vendit. Sa peizazh i bukur ishte edhe ai. Ura Cromarty Firth ishte pika kryesore e udhëtimit, duke qenë mbi një milje e gjatë me vende ndalimi dhe pamje fantastike si në brendësi ashtu edhe drejt detit dhe, siç mund ta shihni (në blogun tim), moti mund të jetë i mirë në Skoci në dhjetor!

Udhëtimi për në Thurso ishte mjaft i gjatë dhe, meqenëse nuk jam gjithsesi që zgjohem herët dhe po flasim për një dimër britanik ku errësohet pasdite, nata po afrohej ndërsa unë vozita përgjatë kopës së shkretë për në Dunnet Head. Të vetmet shenja të tjera jete të çdo lloji ishin bagëtitë e malësisë që kullosnin në mal.

Ka një shtëpi me dritë mbi shkëmbin atje, e cila është rreth 105 metra mbi det, por në mot të stuhishëm uji dhe gurët ende spërkasin mbi majën e këtyre shkëmbinjve!

Natën e mëparshme në Kingussie më kishin rekomanduar të qëndroja në Wick dhe jo në zgjedhjen më të dukshme të Thurso. Duke përdorur metodën e besuar “Johnny” për të gjetur akomodim, gjeta diku për të parkuar afër portit dhe më pas shkova në pijetoren më të afërt – Sinclairs on The Shore. Ishte pak në anën e ashpër, por stafi ishte miqësor dhe më dërgoi në një B&B të lirë me pamje nga deti. Fatkeqësisht vendi ishte plot, por zonja atje më drejtoi në një vend tjetër pak më lart. Ky ishte i vërtetë Bed and Breakfast britanik pasi ishte vetëm një dhomë në shtëpinë e dikujt – ndihesha pak e çuditshme, por unë isha me një buxhet dhe thjesht doja të haja dhe të pija shumë birrë! Përfundova duke pirë një “kari dhe një pije” speciale në pijetoren JD Wetherspoon në sheshin e tregut. Zakonisht nuk shkoj për ushqime në pijetore me zinxhir, por në fakt ishte shumë bukur (edhe pse përgatiten çuditërisht shpejt…). Pas disa pijeve të tjera përfundova në një bar në orët e para, ku, si pothuajse kudo në Skoci, më pritën ngrohtësisht si i huaj. E pyeta nëse kishte një malt të mirë vendas dhe më dhanë një masë të madhe që do ta kishte vënë në turp një barmen spanjoll! Megjithatë, ata nuk më lejuan të fus ujë ose akull në të. Pas disa prej tyre gjëja tjetër që mbaj mend është zgjimi në shtëpinë e dikujt (B&B-ja ime) – shpresoj se nuk kam bërë shumë zhurmë kur u ktheva me lëkundje!

Pasi zura me forcë mëngjesin e detyrueshëm të nesërmen, u nisa drejt jugut drejt destinacionit tim të vetëm fiks, i cili ishte Ballachullish, ku mamaja ime kishte kaluar dy vera në vitet 1940, kur një nxënëse me xhaxhain tim Ken dhe tezen Maureen, ndërsa ai punonte atje si shkencëtar. , mendoj në një vend plastik në Kinlochleven. Planifikova gjithashtu të ndaloja diku tjetër, ndoshta Loch Lomond në rrugën e kthimit për në Angli. Teksa po ecja me makinë në bregun verilindor, vendosa të ndaloja për një shëtitje në një zonë të quajtur Skelbo Wood afër Durnoch, në afërsi të A9. Ka një shteg që shkon poshtë në Skelbo Burn me disa pemë të bukura të vjetra, si dhe gjethegjerë të reja më të zakonshme të mbjella nga Komisioni Skocez i Pyjeve për të qenë pasuesit e tyre. E vetmja kafshë e egër që pashë, megjithatë, ishin kafshët e gdhendura prej druri të projektuara nga fëmijët vendas, të cilat janë të vendosura rreth shtegut! Pasi ndoqa një lloj shtegu rrethor rreth pyllit, arrita në një udhëkryq pa shenja. Duke menduar se e dija afërsisht se në çfarë drejtimi ishte makina ime, vendosa të kthehem majtas në udhëkryq. Kjo duhet të ketë qenë mënyra e gabuar pasi u humba plotësisht dhe përfundova duke u anuar nga pista për të bërë një “prerje të shkurtër” nëpër pemë në drejtimin që mendoja se do të ishte parkimi i makinave. Përfundimisht arrita te një gardh, kështu që m’u desh të gjurmoja përsëri hapat për t’u kthyer në pistën në të cilën kisha qenë. Ishte shumë keq nën këmbë me grumbuj të mëdhenj bari – ndonjëherë me pemë të rrëzuara më parë poshtë, kështu që duhej të isha shumë i kujdesshëm pasi thyerja e kyçit të këmbës “nga rruga e rrahur” si kjo mund të kishte qenë shumë e dyshimtë – veçanërisht pasi nuk kisha asnjë sinjal celularin tim. Djalosh, u lehtësova kur më në fund pashë makinën time!

Drumnadrochit & Glencoe

Pas një shëtitjeje më të gjatë se sa pritej në Skelbo dhe duke udhëtuar me shumë kilometra duke shkuar drejt Loch Leven, vendosa se do të ishte një ide e mirë të ndaloja kur të shkoja në Loch Ness. Ky është liqeni më i gjatë dhe (mendoj) më i thellë në Skoci, kështu që një vend i mirë për të eksploruar. Ndërsa vozisja përgjatë skajit verior të liqenit, hasa në fshatin Drumnadrochit i cili dukej në rregull – përveç tabelave “Nessie” si “Nessie” me shaka, të ngjashme me Flintstones, për turne përbindësh! Megjithatë, hotelet e mëdha dukeshin pak të shtrenjta në kryqëzimin rrugor në qendër, dhe asnjë nga baret atje nuk ishte i hapur në mesditë, kështu që vozita me makinë për pak kohë duke kërkuar një pijetore të hapur. Pasi pashë disa rrugë, pashë një tabelë në anë të një kryqëzimi për një lokal sportiv. Metoda e mirë e vjetër e Johnny erdhi përsëri e mirë, pasi u kërkova vendasve në bar për një hotel atje, dhe një djalë vendas në fakt kaloi me makinë përpara meje për të më treguar rrugën për në një hotel aty pranë – dhe çfarë gjetjeje ishte fshirë aty ku je vërtet nuk do ta gjeje vetë. Hoteli Benleva ishte një vend i shkëlqyer për të qëndruar dhe shumë i lirë me 25 paund stërlina për një dhomë të këndshme në suitë me një mëngjes të përzemërt me plot skocez ose drithëra dhe, natyrisht, qull.

Bari përmban ale të shkëlqyera të vërteta nga malësitë, zakonisht me të paktën një pije të Isle of Skye, e cila është diçka e mrekullueshme. Benleva u votua si Pubi i Vitit CAMRA Highlands & Islands 2005, për herë të dytë në tre vjet. Pronarët filluan të organizonin një festival vjetor birre disa vite më parë dhe tani ky është më i madhi në Malësi, duke u mburrur me mbi 50 birra të kondicionuara dhe musht vitin e kaluar. E ardhmja është 22 deri më 30 shtator 2006 dhe shpresoj të jem atje nëse do të jem në MB atëherë. Ushqimet e barit janë gjithashtu të shijshme, duke filluar nga fayrat tradicionale skoceze deri tek gjërat më të bukura. Ju merrni një pritje shumë miqësore nga pronarët e hotelit Allan, Steve dhe James. Vëllezërit Allan dhe Steve janë zakonisht pas barit dhe James, shefi i kuzhinës, duke krijuar kënaqësi kulinare në kuzhinë. Më pëlqeu qëndrimi im këtu më shumë se çdo hotel tjetër që mbaj mend.

Drumnadrochit ka disa shëtitje të mrekullueshme aty pranë dhe unë përfundova në majë të shkëmbit shkëmbor ku legjenda thotë se princi viking Monie u tërhoq pas një beteje aty pranë. Supozohet se ka edhe mbetje të një fortese të epokës së hekurit, por ato duhet të kenë qenë shumë delikate për mua! Ka tre pijetore ‘të duhura’ në fshat duke përfshirë The Benleva dhe ato njihen kolektivisht në vend si “Trekëndëshi”. Dy të tjerët janë Smiddy Bar dhe Blarmor Sports Bar. Bari Sportiv zakonisht hapet më vonë dhe ka një disko gjatë fundjavave. Pikërisht në këtë disko takova një djalë australian të quajtur Paul, i cili punon në Edinburg. Ai po festonte në Loch Ness për pushime me shokët e tij dhe ne qeshëm mirë – G’day Mondzy!

Unë në fakt pashë përbindëshin e Loch Ness-it teksa vozitja përgjatë liqenit një ditë, por ai sapo ishte kthyer nën ujë në kohën kur mund të ndaloja dhe të bëja një foto – mallkim! Më pëlqeu aq shumë koha këtu sa vendosa të qëndroja për pjesën tjetër të udhëtimit tim skocez dhe të mos qëndroja në Ballachullish ose në Loch Lomond siç kisha menduar të bëja. Unë vërtet kalova Ben Nevis-in e padukshëm (i fshehur në re për 9 ditë nga 10 në këtë kohë të vitit) dhe pashë ku mamaja qëndronte në Ballachullish dhe parkova në Kinlochleven për të bërë një shëtitje në male. Ecja fillon në një pjesë të West Highland Way dhe shpejt ngjitet në anën veriore të Loch Leven.

M’u desh të ndaloja disa herë gjatë rrugës për t’u kujdesur për ‘tikerin’ e vjetër pasi nuk isha shumë në formë – dhe shikoni se çfarë ndodhi me Robin Cook! Pasi u ngjita rreth 2,000 këmbë, pashë ‘Am Bodach’ përpara e cila ngrihet në 1,005 metra. Vendosa në këtë pikë që distanca që kisha ngjitur tashmë ishte e mjaftueshme!

Artikulli tjetër – pjesa 1 e udhëtimeve të mia nëpër Spanjë

Video about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal

You can see more content about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal on our youtube channel: Click Here

Question about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal

If you have any questions about A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal, please let us know, all your questions or suggestions will help us improve in the following articles!

The article A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal was compiled by me and my team from many sources. If you find the article A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal helpful to you, please support the team Like or Share!

Rate Articles A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal

Rate: 4-5 stars
Ratings: 3582
Views: 51476872

Search keywords A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal

A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal
way A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal
tutorial A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal
A Man On A Bike Becomes The Most Efficient Animal free
#English #Idiot #Part #Travels #Scotland

Source: https://ezinearticles.com/?An-English-Idiot-Abroad-Part-1—Travels-in-Scotland&id=4030774