3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method PS3 Review

You are searching about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method, today we will share with you article about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method was compiled and edited by our team from many sources on the internet. Hope this article on the topic 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method is useful to you.

PS3 Review

PlayStation 3 është gjenerata e tretë e konzollave shtëpiake të Sony. Pas performancës së shkëlqyer të PlayStation 2 dhe lëshimit të dy rivalëve të tij Wii dhe Xbox 360, PS3 ka një veprim të vështirë për të ndjekur. Sony nuk është i shqetësuar qartë pasi sipas marketingut të tyre PS3 është një “superkompjuter” dhe është i aftë për grafikë “4D”, me pretendime kaq të guximshme më duhej të merrja një për vete dhe të shikoja nëse ishte e vërtetë!

Unboxing

Gjëja e parë që do të vini re në lidhje me kutinë e PlayStation 3 është se ajo është e madhe! Xbox 360 kishte një kuti mjaft të madhe, por kjo është e pabesueshme duke qenë rreth 1.5 herë më e madhe. Vetë dizajni i kutisë ia vlen të përmendet pasi është mjaft i rregullt dhe pjesa e përparme ka një foto të konsolës që noton me kontrolluesin e gjashtë boshteve me valë në një sfond të zi dhe të kuq. Në anën e poshtme të majtë do të shihni modelin që keni blerë i cili do të jetë ose 40 GB ose 60 GB (nëse keni blerë një tastierë më të vjetër) djathtas poshtë reklamon luajtësin e integruar të diskut Blu-ray. Për t’ju ndihmuar ta bartni në shtëpi, ai ka një dorezë të përshtatshme për transport, e cila për fat të keq nuk është shumë e rehatshme, nuk ndihmon që kutia peshon 6.5 kg dhe sapo e kisha sjellë sendin në shtëpi, dora më dhembte!

Pasi të keni hapur kutinë, do të vini re dy skedat e kartonit që ju udhëzojnë se si të hiqni sistemin tuaj. Ka dy segmente kryesore, një segment më i vogël përmban kontrolluesin me valë Sixaxis, kabllon AV, kabllon USB dhe përshtatësin Scart. Segmenti i dytë shumë më i madh përmban vetë konsolën PS3, e cila është e mbështjellë me kujdes në polietileni për të mbrojtur përfundimin e konsolës. Ekziston gjithashtu një manual udhëzimi (i madh) i varrosur në fund të kutisë, por unë isha shumë i emocionuar për t’u shqetësuar me leximin e tij!

Dizajn

Uau! Ky ishte reagimi im kur hapa për herë të parë PS3 tim, është pothuajse një vepër arti! Konsola është modeluar sipas modelit të vjetër PS2, por është shumë më e lakuar dhe e bërë me plastikë të zezë me shkëlqim të PSP. PlayStation 3 është shkruar në pjesën e përparme të makinës me fontin spiderman (nuk e kam idenë pse e zgjodhën këtë, por duket se funksionon). Gjithashtu bie në sy një brez elegant argjendi që kalon në sirtarin e diskut dhe përgjatë tastierës. Ashtu si PS2, tastiera mund të pozicionohet vertikalisht dhe horizontalisht dhe distinktivi i PlayStation në sirtarin e diskut është i rregullueshëm dhe përputhet me cilindo pozicion që zgjidhni. Vendosa horizontalisht pasi nuk doja të rrezikoja të rrëzohej. Shikimi i Sixaxis nuk duket se ka ndryshuar shumë nga kontrolluesi PlayStation 2 Dualshock 2, por pas inspektimit të mëtejshëm do të vini re një buton PlayStation në mes të kontrolluesit dhe ka disa shkas që zëvendësojnë butonat L2 dhe R2.

Veçoritë

Unë do të bëja një seksion të konfigurimit, por sinqerisht, nëse keni lidhur ndonjë gjë me televizorin tuaj, nuk do të keni probleme. Gjëja e parë që do të vini re kur ndizni PS3-në tuaj është ndërfaqja e re XMB ose shiriti ndër media, kjo do të jetë e njohur për ata prej jush që kanë përdorur një PSP ose një nga televizorët Bravia të nivelit të lartë të Sony. Është shumë e thjeshtë dhe thjesht lëvizni nga e majta në të djathtë derisa të gjeni skedën që dëshironi, pastaj lart e poshtë për të zgjedhur funksionin që dëshironi të përdorni. Skedat në XMB përfshijnë, Përdoruesit, Cilësimet, Foto, Muzikë, Video, Lojë, Rrjet, rrjet PlayStation dhe Miqtë.

Skeda e përdoruesit është vetë-shpjeguese; këtu mund të krijoni llogari të reja përdoruesish për PlayStation3 tuaj. Llogaria juaj e përdoruesit ruan të gjitha preferencat tuaja personale dhe të dhënat e ruajtura të lojës, në mënyrë që shumë përdorues të mund të shijojnë lojërat PS3 me ritmin e tyre. Nëse jeni regjistruar, mund të ndërroni lehtësisht përdorues duke hyrë në skedën e përdoruesit dhe duke zgjedhur emrin tuaj të përdoruesit.

Skeda e Cilësimeve është ajo ku vendosni të gjitha preferencat tuaja, për shembull nëse keni blerë një kabllo HDMI për PS3-në tuaj, mund të shkoni këtu dhe t’i tregoni PS3-së që po përdorni HDMI dhe më pas mund të zgjidhni se çfarë rezolucioni ju pëlqen deri në 1080p. Këtu mund të konfigurohet tingulli, si dhe të konfigurohet aksesi në një rrjet me valë dhe shumë gjëra të tjera, si gjuha e filmave Blu Ray dhe kontrolli i përmirësimit të DVD-ve dhe lojërave origjinale të PlayStation.

Skedat “Foto”, “Muzikë” dhe “Video” përmbajnë të gjitha të njëjtat gjëra. Megjithatë, në skedën e fotografive ka një gjë unike që është shfaqja e diapozitivëve. PS3 do t’i shfaqë fotografitë tuaja në 3D dhe do t’i bëjë ato të kthehen në një mënyrë elegante e cila është e përkryer për të treguar fotot tuaja. Nëse futni një CD audio ose film Blu Ray, ato do të shfaqen nën skedat përkatëse. Nëse keni një kompjuter të qendrës mediatike dhe e keni konfiguruar, ekziston një mundësi për të kërkuar serverë mediash ku PS3 juaj do të shfaqë të gjitha mediat e përputhshme. Funksioni i fundit është një listë dëgjimi e dobishme ku mund të ruani një listë të të gjithë muzikës dhe fotove tuaja të preferuara për qasje të lehtë.

Skeda “Lojë” është vendi ku do të shkoni për të hyrë në lojërat tuaja (mirë duh!) dhe për të menaxhuar të dhënat tuaja të lojës. Lojërat Blu Ray dhe demonstrimet e shkarkuara do të shfaqen këtu me një pamje paraprake të dobishme që shpesh paraqet muzikë dhe imazhe nga loja që keni zgjedhur (kjo është e ngjashme me PSP). Përmbajtja e shkarkuar gjithashtu mund të hiqet nga kjo skedë nëse nuk e dëshironi më dhe keni nevojë për hapësirë ​​në hard diskun tuaj. Një opsion për të krijuar një kartë memorie virtuale në hard diskun tuaj për lojërat PS1 dhe PS2 është i pranishëm, megjithëse opsioni PS2 është i tepërt në PlayStation 3 40 GB pasi nuk është i pajtueshëm me softuerin PS2.

Skeda Rrjeti përmban një shfletues interneti, shumë si ai në PSP, megjithëse PS3 është i pajtueshëm me një tastierë USB dhe miun, kështu që shfletimi në PS3 është mjaft i lehtë për t’u bërë, megjithëse nëse nuk keni tastierë dhe mi, mund të përdorni Kontrolluesi Sixaxis duke përdorur këtë do të gjeni se futja e emrave të faqeve të internetit mund të jetë e bezdisshme. Shfletuesi përmban faqeshënues, kështu që ju mund të vendosni lehtësisht lidhje me faqet tuaja të preferuara. Ekziston një tabelë informacioni që mund ta aktivizoni, kjo shfaq një shirit lajmesh në këndin e sipërm djathtas të ekranit tuaj, nëse diçka ju bie në sy, mund të shkoni te skeda e rrjetit dhe të shikoni historinë në një dritare të shfletuesit me ekran të plotë. Më pas keni funksionin Remote Play ku mund të konfiguroni aksesin në PS3 për PSP-në tuaj, e vetmja gjë që nuk është e aksesueshme përmes lojës në distancë janë lojërat pasi PSP nuk ka butona të mjaftueshëm, kjo është shumë e rregullt pasi mund të konfigurohet të funksionojë përmes internetit, kështu që ju mund të keni akses në të gjitha mediat tuaja nga çdo lidhje interneti. Karakteristika e fundit është Folding at Home, ky është projekt i krijuar nga Universiteti Stanford me qëllim të shërimit të kancerit duke palosur proteinat, kjo është opsionale dhe nuk është e ngarkuar paraprakisht në PS3. Nëse dëshironi të përdorni palosjen në shtëpi, është një shkarkim i shpejtë 50 MB.

Skeda e rrjetit PlayStation është vendi ku shkoni kur dëshironi të konfiguroni PS3-në tuaj për lojëra në internet. Pas një regjistrimi të shkurtër, ku zgjidhni emrin tuaj online, avatarin dhe vendosni të dhënat tuaja, jeni gati për të shkuar. Pasi ta keni bërë këtë, do të keni mundësi të përdorni një veçori të menaxhimit të llogarisë ku mund të ndryshoni të dhënat tuaja nëse keni vendosur gabimisht dhe të modifikoni avatarin tuaj. Dyqani i PlayStation është gjithashtu këtu dhe është vendi ku do të shkarkoni, demonstrime, trailera, tema dhe madje edhe lojëra të plota për PS3-në tuaj. Sidoqoftë, nëse dëshironi të blini lojëra të plota, do t’ju duhet të vendosni të dhënat e kartës suaj të kreditit.

Skeda e fundit është skeda Miqtë, këtu mund të menaxhoni listën e miqve tuaj. Mund të shtoni miq, të krijoni një listë bllokimesh, të shikoni lojtarët që keni takuar në internet, të filloni një bisedë në internet me miqtë, të shikoni kutinë tuaj të mesazheve dhe sigurisht të shikoni statusin e miqve tuaj në linjë. Ju keni një shumëllojshmëri mënyrash komunikimi, funksioni i bisedës me zë është i shkëlqyeshëm dhe mund të keni biseda me shumë përdorues të cilat gjithashtu kanë një mundësi për të ndarë fotot, ka gjithashtu një ndërrues të çmendur të zërit dhe mund ta bëni zërin tuaj të tingëllojë shumë i thellë ose shumë i lartë. Nëse preferoni të dërgoni mesazhe me tekst, mund të dërgoni mesazhe me tekst, si një telefon celular PS3 ka tekst parashikues të integruar, i cili është i dobishëm për të shkruar shpejt mesazhe.

Gjëra të tjera që ia vlen të përmenden janë kontrolluesi Sixaxis, ai tani është me valë, është shumë i lehtë dhe ka një sensor lëvizjeje të integruar. Kjo përdoret në shumicën e lojërave PS3 me shkallë të ndryshme suksesi. Është gjithashtu i rikarikueshëm me kabllon USB të përfshirë. Si pronar i Xbox 360 jam mësuar me zhurmën e një termocentrali të vogël në dhomën time kur e përdor, isha shumë i kënaqur kur zbulova se PS3 është praktikisht i heshtur edhe kur luan lojëra që është shumë e bukur. Disku Blu Ray është gjithashtu një gjë e mrekullueshme për t’u pasur pasi tani mund të shikoj filma HD dhe nuk do të duhet të dal dhe të blej një luajtës të veçantë Blu Ray i cili mund të kushtojë deri në 500 £. Ajo që do të thotë Blu Ray për lojërat është se ato mund të mbushen plot me më shumë përmbajtje pasi ka shumë më tepër hapësirë ​​në një disk Blu Ray në krahasim me një DVD standarde.

Lojëra

Lojërat janë ato që e bëjnë një tastierë lojrash, kështu që edhe me të gjitha këto veçori pa lojëra të shkëlqyera, një tastierë do të dështojë. PlayStation3 po ndërton ngadalë një bibliotekë lojërash cilësore në çdo zhanër. PS3 tani ka një linjë mjaft solide titujsh, duke përfshirë, Ratchet and Clank: Tools of Destruction, e cila është një lojë e re e madhe shpërthyese në seri që paraqet disa nga platformat më argëtuese deri më tani, Heavenly Sword një titull solid veprimi me karaktere dhe animacion jashtëzakonisht të detajuar. , Warhawk një gjuajtës online në stilin e fushës së betejës me 32 lojtarë, Motorstorm një lojë garash e ndyrë, Uncharted: Drakes Fortune, një aventurë në stilin e sulmuesit të varreve me disa lojëra me armë në stilin Gears of War, Rezistenca e rënies së Njeriut, një FPS e shkëlqyer që paraqet gjithashtu një fushatë të shkëlqyer me një lojtar. si një mënyrë solide në internet. Këta janë tituj ekskluzivë dhe PS3 ka shumë lojëra të tjera të shkëlqyera multiplatformësh. Lojërat e shkarkueshme PSN janë gjithashtu të mira duke shfaqur lehtësisht tituj për t’u marrë dhe për t’u luajtur, të tilla si Calling all Cars dhe Super Stardust HD. Me premtimin e titujve më të mëdhenj ekskluzivë si Star Ocean 4, Killzone 2, PlayStation Home, Little Big Planet, Gran Turismo 5, Final Fantasy XIII dhe Metal Gear Solid 4 që vijnë së shpejti, e ardhmja e PS3-ve duket e ndritshme!

Kundër

PS3 nuk është aspak perfekt dhe ka disa probleme mjaft të bezdisshme. Kur shkarkoni një lojë demo ose lojë të plotë nga dyqani ose madje luani një lojë me pakicë, duhet të prisni rreth 10 minuta të tjera që të instalohet, supozoj se kjo ngarkon të dhëna të caktuara në hard disk për të përmirësuar kohën e ngarkimit dhe të tilla por megjithatë është e bezdisshme. Për ata prej jush me televizorë 1080i HDTV, PS3 nuk ka një shkallëzim të duhur dhe do të ulë cilësinë e figurës deri në definicion standard, ky është një zhgënjim i vërtetë dhe kërkon blerjen e një televizori të ri. Një tjetër bezdi është mungesa e ndonjë mënyre për të shfaqur PS3-në tuaj në HD jashtë kutisë, duke u shpallur nga Sony si e vetmja tastierë “e vërtetë” HD, kjo është vërtet zhgënjyese dhe kërkon që ju të dilni dhe të shpenzoni 20 £ shtesë për një HDMI ose kabllo përbërëse. Për më tepër, kontrolluesi me valë Sixaxis nuk ka gjëmim, gjë që ju mungon veçanërisht në lojërat e vozitjes dhe shooters, për shkak të padisë së Sonys me Immersion, fatmirësisht kjo është zgjidhur dhe neve na është premtuar një DualShock 3, por kjo do të thotë edhe më shumë para, por nëse ju nuk keni ende një kontrollues të dytë, mund të jetë e mençur të ndaloni. Gjëja e fundit është mungesa e përputhshmërisë së pasme, kjo ishte fillimisht në modelin 60 GB, por për të ulur kostot, (për ta) e hoqën nga modeli 40 GB. Për të sapoardhurit në PlayStation ky nuk është problem, por për njerëzit si unë që kanë blerë mbi 50 lojëra PS2 kjo është jashtëzakonisht irrituese pasi do të thotë që duhet ta mbaj PS2-në time të vjetër.

Çmimi

PlayStation 3 40 GB kushton vetëm 300 £, por ka shumë paketa që ju ofrojnë lojëra dhe kontrollues shtesë për pak më shumë. Bleva një PS3 me Ratchet and Clank dhe Warhawk për 330 £ nga Game. Nëse keni një HDTV, mos harroni të merrni kabllon e kërkuar në mënyrë që të shihni PS3 në mënyrën më të mirë të tij. Ka një gamë të gjerë aksesorësh të disponueshëm nga telekomanda BluRay te adaptorët e kontrollorëve PS2 që variojnë nga 10-30 £. Krahasuar me rivalin e tij kryesor Xbox 360, PS3 është pak (50 £ më shumë se paketa premium Xbox) më i shtrenjtë, por ka shumë më tepër veçori si standard, kështu që për mendimin tim ia vlen kostoja shtesë.

Megjithatë, disa oferta të mira janë në dispozicion në computing-pc.com.

konkluzioni

Nëse jeni duke kërkuar për një tastierë lojrash elegante moderne dhe shijoni filmin e çuditshëm herë pas here, PS3 do t’i përshtatet në mënyrë të përkryer nevojave tuaja. Nëse je thjesht një lojtar që tashmë zotëron një Xbox 360, mund të jetë veprim i mençur të mbash pak më shumë derisa të dalin disa nga titujt e mëdhenj së bashku me një kontrollues me gjëmim! 4/5

Video about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method

You can see more content about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method on our youtube channel: Click Here

Question about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method

If you have any questions about 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method, please let us know, all your questions or suggestions will help us improve in the following articles!

The article 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method was compiled by me and my team from many sources. If you find the article 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method helpful to you, please support the team Like or Share!

Rate Articles 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method

Rate: 4-5 stars
Ratings: 1044
Views: 60344541

Search keywords 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method

3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method
way 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method
tutorial 3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method
3D Hand Model Animation With A New Data-Driven Method free
#PS3 #Review

Source: https://ezinearticles.com/?PS3-Review&id=1148794