37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For 101 Tattoo Facts

You are searching about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For, today we will share with you article about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For was compiled and edited by our team from many sources on the internet. Hope this article on the topic 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For is useful to you.

101 Tattoo Facts

1: Një restorant në Ohio i specializuar në cheeseburger ofron një zbritje të përjetshme prej 25% për këdo që ka një tatuazh të një cheeseburger dhe në një studio tatuazhesh pa lidhje në një qytet aty pranë, ata po ofrojnë një zbritje prej 25% në tatuazhet me cheeseburger – Tingëllon e dyshimtë.
2: Tatuazhet bëhen rrallë me bojë, ato që zakonisht quhen bojëra, në të vërtetë janë grimca me ngjyra të ngurta, kryesisht kripëra metalike dhe plastikë, por jo ngjyra bimore siç besohet zakonisht.
3: Nuk ka raste të raportuara të infektimit me HIV nga një tatuazh në SHBA, por ka tre nga zyrat e dentistit.
4: Më shumë gra se burra po bëjnë tatuazh sot.
5: Tatuazhet konsiderohen si një procedurë e vogël mjekësore.
6. Deri në vitin 2006 ishte e paligjshme të bësh një tatuazh në Oklahoma
7: Lucky Diamond Rich i Zelandës së Re është personi më i tatuazhuar në botë, dhe pasi i ka mbaruar hapësira, ka filluar të vendosë tatuazhe më të lehta mbi tatuazhet më të errëta dhe anasjelltas.
8: Robbie “the coon” Koch theu së fundmi rekordin botëror duke bërë 577 tatuazhe në 24 orë. Rekordi i vjetër u mbajt nga Kat Von D e shfaqjes televizive, “LA Ink”. Përditësim- Hollis Cantrell në fakt zotëron rekordin e vitit 2009 (801 tatuazhe), por Robbie the coon dukej më mirë. Tatuazhi i fundit i Hollis ishte në kofshën e tij.
9: Tatuazhi i parë i regjistruar besohet të jetë gjetur në një njeri akulli të mumifikuar në 3300 para Krishtit. Ai kishte 58 tatuazhe, kryesisht pika dhe vija.
10: Në 1876 Thomas Edison shpiku një makinë që përfundimisht u bë makina e tatuazheve, por u deshën modifikime nga Samuel O’Reilly në 1891 për të përshtatur pajisjen për tatuazhe.

11: Rekordi për seancën më të gjatë të tatuazhit është 43 orë e 50 minuta dhe u plotësua nga artistja shumë vëzhguese dhe e talentuar, Melanie Grieveson, nga Australia. Tatuazhi ishte Stephen Grady.
12: Në vitin 2005 Kimberly Smith u pagua me 10,000 dollarë për të bërë tatuazh në ballin e saj nga kazino Golden Palace.Com, për të ndihmuar në pagesën e shkollimit të vajzës së saj. Kazinoja shquhet për promovimet e saj të çuditshme.
13: Thomas Edison kishte pesë pika të tatuazhuara në parakrahun e tij të majtë, të ngjashme me pikat në zare.
14: Tatuazhet e buzëve zgjasin vetëm 1 deri në 5 vjet dhe duhet të retushohen shpesh, më i zakonshmi për astar buzësh kozmetike.
15: Arsyeja e dytë më e zakonshme për heqjen e tatuazheve është përkthimi i gabuar.
16: Në 2010 Channel do të zbulojë linjën e re të tatuazheve të përkohshme në modë. Seti me 55 tatuazhe shitet për 75 dollarë.
17: Shumica e makinerive të tatuazheve mbajnë nga 1 deri në 10 gjilpëra dhe disa metoda të lashta duke përdorur raketa mbajnë deri në 27.
18: Anil Gupta konsiderohet artisti më i shtrenjtë i tatuazheve në NYC me mbi 350 dollarë në orë.
19: Në shumicën e rasteve, skica e një tatuazhi nuk duhet të rrjedhë fare gjak, dhe hijezimi vetëm për disa minuta.
20: Që nga viti 2006, 1 në 4 gra të moshës 18 deri në 50 vjeç kanë të paktën një tatuazh.

21: Presidenti amerikan James Polk thuhet se është i pari i bardhë që ka një karakter kinez si tatuazh.
22: Një bordello në Këln, Gjermani po i ofron çdo klienti që bën tatuazh logon e biznesit, nga artisti i tyre i brendshëm, hyrje falas për gjithë jetën (6,25 dollarë amerikanë) dhe zbritje në kërcimet në prehër (25,00 dollarë amerikanë).
25: Fjala “tattoo” ka qenë në dhjetë termat më të kërkuar që kur Lycos filloi të gjurmonte motorët e kërkimit.
26: Demokratët kanë më shumë gjasa të kenë një tatuazh sesa republikanët, 18% deri në 14%.
27: 23 janar 2010. Një direktivë e re e Korporatës Detare të SHBA-së ndalon këdo që ka një tatuazh të plotë në mëngë të bëhet oficer. Gjithashtu ndalon tatuazhet në duar, kyçe, gishta dhe në brendësi të gojës.
28: 17 korrik 2009. 18-vjeçarja Kimberly Vlaminck padit një artiste tatuazhesh rumune për 56 yjet që u zgjuan, të shpërndara në fytyrën e saj, 53 më shumë se sa kërkoi. Ajo më vonë pranoi se gënjeu në padi dhe kishte kërkuar të gjitha pesëdhjetë e gjashtë.
29: Këngëtarja e Blues Janis Joplin kishte një tatuazh dore dhe një zemër të vogël në gjoksin e saj të majtë.
30: Në Oregon, është krim të praktikosh tatuazhe pa licencë ose në një dyqan të palicensuar.

31: Trashëgimtarja dhe mikesha Paris Hilton kishte një tatuazh në meritën e saj, emrin e të dashurit të atëhershëm Nick Carter në faqen e saj të djathtë të prapanicës. Që atëherë ajo është hequr me lazer.
32: Tatuazhi tradicional samoan, bizele, që mbulon trupin nga mesi i bustit deri tek gjunjët, i duhen 3 muaj për të përfunduar dhe deri në 1 vit për t’u shëruar plotësisht. Një seancë tipike zgjat nga agimi deri në muzg, ose derisa dhimbja të bëhet shumë e madhe dhe rifillon të nesërmen, përveç nëse lëkurës i duhen disa ditë për t’u shëruar.
33: Në një sondazh të vitit 2002, 8 nga 10 më të mirët votuan se “njerëzit më të bukur në botë” kishin tatuazhe.
34: Tatuazhet e bëra sot nuk bëhen blu kur plaken, nëse nuk ishin fillimisht blu, bojërat janë shumë më të qëndrueshme.
35: Shfaqja e parë e fjalës tatuazh në Fjalorin anglez të Oksfordit erdhi në 1769 dhe i atribuohet kapitenit John Cook.
36: Një gjel i bërë tatuazh në njërën këmbë dhe një derr në tjetrën thuhet se mbron një marinar nga mbytja. Asnjë kafshë nuk mund të notojë.
37: Mbretëresha Kamamalu e Hawait (1808-1824) ishte gruaja e parë që bëri tatuazh gjuhën e saj.
38: Shumica e artistëve të tatuazheve nuk do të bëjnë tatuazh një grua shtatzënë.
39: Disa artistë tatuazhesh pretendojnë se nëse mbroni një tatuazh të ri nga rrezet e diellit për dy vitet e para, ai do të mbetet më i ndritshëm dhe më i qartë për dekada.
40: Mbi 40 milionë njerëz në SHBA kanë tatuazhe.

41: 26% e amerikanëve me një tatuazh thonë se i bëjnë ata të ndihen më tërheqës, me gratë që votojnë në këtë mënyrë pothuajse 2 me 1 ndaj burrave.
42: Tommy Lee nga Motley Crue mban rekordin për tatuazhin në lartësinë më të madhe, pasi është bërë me bojë në 2008 në 45,000 këmbë. Thuhej se tatuazhi kushtonte 150,000 dollarë.
43: 73 vjeçarja Isobel Valley, femrat më të tatuazhuara në botë, ka çdo centimetër katror të trupit të saj të tatuazhuar, përveç fytyrës, dhe gjithashtu ka pesëdhjetë piercing, 15 prej të cilave janë të dukshme. Shumica e piercings janë poshtë rripit, sepse ajo dëshiron të tingëllojë kur ecën, thotë ajo.
44: Një numër në rritje njerëzish po bëjnë tatuazhe alarme mjekësore për të ndihmuar mjekët në rast urgjence.
45: Ish-ushtari 43-vjeçar Shawn Clark ka tatuazhuar në shpinë emrat e të gjithë 232 ushtarëve britanikë të vrarë në Afganistan.
46: Dikur boja e kuqe dihej se zbehej; jo kështu me bojërat e sotme.
47: Titulli i “Djemve të guximshëm” #47 është “Misteri i tatuazhit të balenës”.
48: Kur Cortez zbarkoi në bregdetin meksikan në 1519, ai u tmerrua kur gjeti vendasit që praktikonin adhurimin e djallit dhe kishte shënuar në njëfarë mënyre imazhet e idhujve të tyre në lëkurën e tyre. Ai e quajti atë punë të djallit.
49: Një tatuazh i një spirance mbi një marinar tregon se ata kanë lundruar përtej Atlantikut.
50: Një e treta e amerikanëve me tatuazhe thonë se i bëjnë të ndihen më seksi.

51: Boja e tatuazhit injektohet në shtresën e dytë të lëkurës, dermis, dhe bëhet e kapsuluar nga trupi si një mekanizëm mbrojtës, duke e lënë imazhin të qëndrueshëm dhe të paprekur.
52: Gabrial Carbona, një adoleshent amerikan me vrasës për një kartel meksikan, ka bërë tatuazh qepallat e tij në mënyrë që të mos duken kurrë të mbyllura. Ideja e tij nuk funksionon aq mirë për të në burg.
53: Jimmy Buffet këndon për tatuazhet në këtë këngë me të njëjtin emër, “Është një kujtesë e përhershme e një ndjenje të përkohshme”.
54: Në vitet 1920, cirqet amerikanë punësonin më shumë se 300 njerëz me tatuazhe të plota dhe i paguanin ata deri në 200 dollarë në javë, shumë para gjatë atyre kohërave.
55: Përqindja e meshkujve dhe femrave me tatuazhe është tashmë e barabartë statistikisht.
56: Pajisjet e tatuazheve sterilizohen në një autoklavë, një makinë me avull me presion të lartë, e ngjashme me një tenxhere me presion dhe si bëjnë spitalet e tyre.
57: 57% e njerëzve pa tatuazh mendojnë se ata me ta janë më rebelë dhe kërcënues.
58: 35 0f 43 presidentët e parë të SHBA thuhet se kanë tatuazhe.
59: Bojërat e tatuazheve nuk janë të rregulluara nga asnjë agjenci qeveritare, kështu që nuk ka asnjë mënyrë për të ditur saktësisht se çfarë ka në to.

60: Nëna e Winston Churchill, Lady Randolph Churchill, kishte një tatuazh të një gjarpri në kyçin e dorës së saj. Ata ishin të njohur për aristokratët e pasur gjatë asaj periudhe. Ajo zgjodhi një gjarpër sepse mund të mbulohej lehtësisht nga një byzylyk.
61: Presidenti i SHBA Andrew Jackson kishte një tatuazh gjigant të një tomahawk që kalonte përgjatë gjatësisë së pjesës së brendshme të kofshës së tij. Askush nuk e di saktësisht pse.
62: Pothuajse të gjitha korporatat amerikane kanë një formë kufizimesh ose politikash në lidhje me tatuazhet në punë.
63: Që nga 29 shtator 2009, ndalimi 19-vjeçar i tatuazheve u hoq në DeKalb, Illinois.
64: Aktorja Halle Berry ka një tatuazh të një luledielli në pjesën e pasme të saj, duke mbuluar emrin e ish-lojtarit të bejsbollit, David Justice.
65: Popullariteti i tatuazheve gjatë pjesës së fundit të shekullit të nëntëmbëdhjetë dhe pjesës së parë të shekullit të njëzetë i detyrohej shumë shfaqjeve anësore të cirkut.
66: Njerëzit me çrregullim të personalitetit antisocial kanë më shumë gjasa të kenë një numër më të madh tatuazhesh në vende më të dukshme dhe që mbulojnë një përqindje më të madhe të trupit të tyre.
67: Egjiptianët e lashtë përdornin tatuazhe për të dalluar midis skllevërve dhe fshatarëve.
68: Gjatë fundit të shekullit të 18-të në Evropë, mbledhja e kokave me tatuazhe të njerëzve Maori u bë aq e popullarizuar saqë shumë u vranë për të përmbushur kërkesat. Kokat zakonisht paguheshin me armë.
69: Në vitet 1870, qeveria japoneze i shpalli të jashtëligjshme tatuazhet duke e detyruar praktikën nën tokë ku lulëzoi.
70: 3% e amerikanëve thonë se të pasurit e një tatuazhi i bën ata të ndihen më atletikë.

71: Gratë më të tatuazhuara në botë, Isobel Varley bëri tatuazhin e saj të parë, një lule, në moshën 49-vjeçare.
72: 4% e konsumatorëve shpenzojnë mbi 1000 dollarë për një tatuazh.
73: Kur shihni tatuazhin e dikujt, po e shikoni përmes shtresës së parë të lëkurës, epidermës.
74: 50% e të gjitha tatuazheve nuk mbulohen me veshje dhe janë të dukshme.
75: Makinat e tatuazheve mund të bëjnë më shumë se 200 goditje në sekondë, që janë deri në 12,000 herë në minutë dhe 720,000 në orë.
76: Në Greqinë dhe Romën e lashtë, tatuazhet konsideroheshin barbare dhe përdoreshin vetëm për të shënuar skllevërit dhe kriminelët.
77: 52% e të burgosurve janë të bërë tatuazh.
78: Në studimet e fundit, tatuazhet përkujtimore janë treguar se në masë të madhe e kthejnë pikëllimin në gëzim dhe mëngjesin në festë duke krijuar një kujtim të qëndrueshëm.
79: Një studim i vitit 2009 i kryer në Liverpool Hope University zbuloi se njerëzit me tre ose më shumë tatuazhe kishin nivele dukshëm më të ulëta të vetëvlerësimit.
80: 4% e amerikanëve thonë se tatuazhet e tyre i bëjnë të ndihen më të shëndetshëm.

81: Është e pavërtetë që bojërat me ngjyrë të bardhë ose më të çelur janë më të dhimbshme për t’u përdorur.
82: Një tatuazh është art, vetëm nëse personi që bën tatuazhin është një artist dhe një teknik i aftë.
83: Presidenti James Buchanon kishte një tatuazh të një gruaje të veshur paksa në gjoks me inicialet BFL (bachelor për jetë).
84: Në vitin 2002, parukierja 18-vjeçare Lee Becks u trondit kur zbuloi tatuazhin që ai mendoi se thoshte: “Dashuri, ndero dhe bind”, përkthyer në të vërtetë, “në fund të fundit, ky është një djalë i shëmtuar”.
85: Qyteti i Nju Jorkut i shpalli të jashtëligjshme tatuazhet nga viti 1961 deri në 1997 për shkak të një shpërthimi të hepatitit “C” të lidhur me tatuazhet.
86: Në një studim të vitit 2002, një grup meshkujsh të shkollave të mesme dhe të kolegjit shikuan foto të modeleve me dhe pa tatuazhe dhe i vlerësuan ato në 13 kategori. Modelet me tatuazhe shënuan shumë më pak në 9 nga 13 vlerësimet.
87: Disa njerëz përjetojnë dhimbje ose djegie gjatë ndjesisë gjatë një MRI për shkak të grimcave metalike në disa bojëra.
88: Marina e SHBA-së ndaloi tatuazhet e grave të zhveshura gjatë Luftës së Dytë Botërore, kështu që shumë marinarëve të ardhshëm duhej të ripunonin tatuazhet e tyre për të përfshirë rroba.
89: Rasti i parë i regjistruar i vdekjes pas tatuazhit u raportua në 1837 në Francë. E reja, një prostitutë, po mbulonte një tjetër tatuazh të padëshiruar dhe vdiq nga infeksioni që pasoi.
90: 30 Prill 2009. Për të festuar ditëlindjen e 50-të të Barbie, Mattel del me “Totally Stlylin’ Barbie” të re, e kompletuar me një sërë tatuazhesh të përshtatshme, një tatuazh në pjesën e poshtme të shpinës me emrin Ken.

91: 35% e të gjithë lojtarëve të NBA kanë tatuazhe. Michael Jordan nuk ka asnjë dhe shoku i skuadrës Dennis Rodman ka të paktën 22.
92: Lorette Fulkerson ishte gruaja e fundit që punoi në shfaqjet anësore të cirkut, duke u tërhequr në vitin 1995 në moshën 80-vjeçare.
93: Tatuazhet e kokës së syrit nuk bëhen me makinë, por përkundrazi, boja injektohet drejtpërdrejt në sy me një shiringë.
94: Urina përdorej ndonjëherë në përzierjet e hershme të bojës.
95: 5% e amerikanëve me një tatuazh thonë se i bëjnë të ndihen më të zgjuar.
96: Rasti i parë i një sifilizi që u transmetua nga një tatuazh erdhi në vitin 1853. Boja e artistit po thahej, kështu që ai pështyu në të, duke transferuar sëmundjen.
97: Mos u kthe kurrë te personi që të ka bërë një tatuazh të keq për ta rregulluar, nuk do të përmirësohet.
98: Koha për të bërë pyetje është para se të bëni një tatuazh.
99: Tatuazhet e mira nuk janë të lira dhe tatuazhet e lira nuk janë të mira.
100: Gratë kanë më shumë se dy herë më shumë gjasa të heqin një tatuazh sesa burrat.

101: Mbi 50% e tatuazheve të krijuara sot do të hiqen me lazer me shpenzime të mëdha, dhimbje të forta dhe frikë të vogla të përhershme. Mendoni para se të bëni bojë.

Video about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For

You can see more content about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For on our youtube channel: Click Here

Question about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For

If you have any questions about 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For, please let us know, all your questions or suggestions will help us improve in the following articles!

The article 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For was compiled by me and my team from many sources. If you find the article 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For helpful to you, please support the team Like or Share!

Rate Articles 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For

Rate: 4-5 stars
Ratings: 1797
Views: 17531204

Search keywords 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For

37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For
way 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For
tutorial 37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For
37 The Skin Of The Animal Should Be Examined For free
#Tattoo #Facts

Source: https://ezinearticles.com/?101-Tattoo-Facts&id=3715908