2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues Home Herbal Help For Cancer

You are searching about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues, today we will share with you article about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues was compiled and edited by our team from many sources on the internet. Hope this article on the topic 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues is useful to you.

Home Herbal Help For Cancer

Ne të gjithë dëshirojmë të shmangim kontraktimin e kancerit, një gjendje e modeleve kaotike dhe jo normale dhe rritjes së qelizave të trupit tonë. Ne e dimë se janë gjetur shumë faktorë që kontribuojnë në këtë gjendje dhe njihen plotësisht. Shumë prej tyre gjenden në stilin tonë të jetesës moderne në përdorimin e bollshëm të kimikateve sintetike që përdorim, por që ofrojnë irritues, nëse jo shkaktarë të drejtpërdrejtë kancerogjenë të sëmundjes.

Pavarësisht nga miliarda dollarët e shpenzuara për kërkimin e sëmundjes që shpesh rezulton fatale, nuk ka asnjë ilaç të njohur që është i garantuar për t’u kuruar, veçanërisht nëse nuk bëhet asgjë për të trajtuar shkaqet e njohura themelore. Në kohën e tanishme është e qartë se kërkimi mjekësor ka zgjedhur rrugën e gjatë pa përmirësim, pasi statistikat e kancerit të popullatave në vendet perëndimore vazhdojnë të rriten.

Ne si individë duhet të bëjmë gjithçka që është e mundur për të shmangur negativet dhe për të rritur zakonet tona personale, pozitive që do të ndërtojnë shëndet të mirë natyral dhe vitalitet që siguron mbrojtjen tonë të vërtetë kundër kancerit dhe të gjitha sëmundjeve të tjera. Pra, çfarë mund të bëjmë nëpërmjet të ushqyerit tonë, shkaktarit kryesor të kancerit? Dieta jonë mbetet një faktor i kontrollueshëm, në varësi të politikës që zgjedhim të zbatojmë në shtëpinë tonë. Ne gjithashtu duhet t’i rezistojmë reklamave negative komerciale të ushqimeve që përpiqen të na bindin se po na ofrojnë më të lirën, më të shijshmin dhe më të mirën!

Informacioni i mëposhtëm mund të jetë i dobishëm për ju në motivimin e programit tuaj shëndetësor dhe ndoshta duke ju prezantuar disa ushqime që do të jenë terapeutike nëse tashmë jeni duke vuajtur nga kanceri dhe dëshironi të gjeni një alternativë më të natyrshme për atë që po na dështon në përgjithësi. sistemi i trajtimit mjekësor.

Acerola (Malpighia glabra) po rezulton e paçmueshme në trajtimin e shumë sëmundjeve, përfshirë kancerin. Manaferrat janë jashtëzakonisht të lartë në vitaminë C, me çdo frut që siguron rreth 80 herë më shumë se lëngu i freskët i portokallit dhe për këtë arsye konsiderohet si burimi më superior i njohur i kësaj vitamine thelbësore.

Jonxhë, Lucerne (Medicago sativa) një bimë foragjere me përmbajtje të lartë lëndësh ushqyese me të gjitha vitaminat e njohura, 8 enzima tretëse dhe kalcium, magnez, fosfor dhe kalium. Mund të merret si çaj i bërë nga gjethet ose farat e mbirë mund të shijohen të freskëta në shije të shijshme. Konsiderohet se ka veti të shkëlqyera ushqyese dhe shëruese dhe u jep energji qelizave të trupit. Pacientët me kancer përfitojnë duke e përfshirë këtë bimë në dietën e tyre të rregullt.

Lëngu i aloe vera (Aloe vera) përdoret si nga brenda për kancerin e traktit gastrointestinal dhe është një aplikim i provuar kur përdoret nga jashtë për shërimin e kancerit të lëkurës. Xheli është një tonik i lëngshëm në trajtimin e problemeve të sistemit gastrointestinal si sindroma e zorrës së irrituar. Është gjithashtu veçanërisht qetësues për ata që vuajnë nga kanceri i zorrëve.

Bërthama e kajsisë (Prunus armeniaca) Bërthamat e frutit të kajsisë përmbajnë vaj, albuminë, sheqer, mukozë dhe heteroside cianogjenetike. Një kurë në shtëpi për kancerin konsiston në ngrënien e 2-3 bërthamave në ditë. Është e mundur që farat e bimëve të tjera të gjinisë Prunus dhe gjithashtu farat e mollës dhe dardhës të kenë të njëjtat veti kuruese. Problemi qëndron në marrjen e një doze minimale që nuk do të jetë toksike. Prandaj, përdorimi i tij është i kufizuar në shumicën e vendeve pa një përdorim të gjatë tradicional.

Rrënja e Astragalusit (Astragalus membranaceus) ndihmon në forcimin e sistemit imunitar dhe gjeneron qeliza antikancerogjene në trup. Njihet si një adaptogen. Përmirëson metabolizmin e qelizave, vonon plakjen e qelizave, rrit sintezën e proteinave në mëlçi, stimulon sistemin imunitar, rikthen funksionin e korteksit adrenal dhe përmirëson metabolizmin. Është përshkruar rregullisht për të korrigjuar gjendjen komplekse të shumë llojeve të kancerit.

Lëngu i panxharit (Beta vulgaris) i provuar në Gjermani për shërimin e pacientëve me kancer ‘të pashërueshëm’ përdoret nga Dr. Siegmund Schmidt, për të reduktuar efektet e terapisë me rrezatim. Mjeti efektiv përdor panxharin pas përgatitjes së tij, duke përjashtuar seksionin menjëherë poshtë kryqëzimit të gjetheve.

Brokoli (Brassica oleracea italica) Duke ngrënë brokoli të freskët të rritur në mënyrë organike, do të zbuloni se është aq i butë sa që shkrihet në gojë dhe ju bën të prisni me padurim kafshatën e ardhshme pa nevojë për inkurajim – madje edhe fëmijët e duan atë. Është një nga perimet kryesore që rekomandohet për ata që dëshirojnë të shmangin kancerin e zorrëve.

Lëngu i lakrës, i papërpunuar (Brassica oleracea capitata) ofron një tonik të fortë për ata që vuajnë nga ndonjë gjendje serioze e sistemit tretës, përfshirë kancerin e stomakut. Në rastin e fundit, lakra e sapo marrë me lëng duhet së pari të hollohet me ujë në mënyrë që të mos irritojë mukozën e stomakut. Më mirë të merrni një lugë çaji pluhur Elm Slippery 5 minuta më parë siç përshkruhet në “S”.

Karotat (Daucus carota) Karotat e papërpunuara dhe lëngu i karotës disa e pretendojnë këtë vetëm si një kurë për kancerin. Vetëm duke lënguar karotat mund të presim rezultate pasi nuk është e mundur të hahet numri i rrënjëve që kërkohet për të siguruar atë që nevojitet. Është një pije e shijshme dhe duhet të merret një herë në ditë.

Comfrey (Symphytum officinale) i jashtëm dhe i brendshëm për kancerin lehtëson dhimbjet e kancerit të stomakut dhe zorrëve – qetëson dhe shëron indet. Gjethet e comfrey të rritura në shtëpi janë mjaft të buta për t’u prerë në sallata ose për t’u larë me karota ose materiale të tjera. Gjethet e jashtme më të trasha janë të shijshme kur zhyten në brumë të lehtë dhe skuqen cekët. Ekstrakti i Comfrey ofrohet nga mjekët bimor ose nga burimi rrënjë, ose nga gjethet.

Couchgrass (Agropyron repens) për hipertrofinë e prostatës Agropyron së bashku me Hydrangea jepet për zmadhimin e prostatës. Ekstrakti medicinal është i disponueshëm përmes mjekëve bimorë dhe pas identifikimit të duhur në kopshtin tuaj të shtëpisë, mund të përgatitet një çaj në shtëpi. Kjo ndonjëherë është po aq efektive sa barëra të tjera të njohura specifike për ankesën. Kushtet e prostatës mund të mbeten beninje nëse ruajmë gjendjen tonë të mirë të përgjithshme të shëndetit dhe përmbahemi nga vendimet e nxituara për t’iu nënshtruar operacionit.

Boronicat (Vaccinium macrocarpon) Për të mbrojtur qelizat nga çdo ndryshim jonormal ose kanceroz, sigurohuni që të hani rregullisht boronicat. Jo vetëm që janë të pasura, si të gjitha frutat e manaferrave, me antioksidantë, por kanë një veti unike që ndihmon në parandalimin e mutacioneve në ADN dhe për rrjedhojë pengon rritjen e tumoreve. Kjo veti quhet acid ellagjik, që për të cituar Gary D Stoner, Ph.D, drejtor i programit të kimio-parandalimit të kancerit në Qendrën Gjithëpërfshirëse të Kancerit të Universitetit Shtetëror të Ohajos në Columbus, “….Acidi Ellagic ka atë që ne e quajmë anti-inicues Ai pengon dëmtimin gjenetik që fillon procesin e kancerit.”

Echinacea, luleshtryqi vjollcë (Echinacea angustifolia) përmban inulin dhe është diaforik, alternativ në veprim, një ilaç antitoksin. Ekstrakti bimor është lehtësisht i disponueshëm në trajtimin popullor për gripin dhe infeksionet septike dhe helmimet e gjakut, por është i përshkruar edhe në trajtimin e kancerit. Homeopatët trajtojnë shumë sëmundje me doza homoeopatike të echinacea-s. Në brendësi redukton dhimbjen dhe përmirëson aftësinë për t’i rezistuar infeksioneve ose sëmundjeve.

Hudhra (Allium sativum) dhe qepa e papërpunuar janë një nga ilaçet më të mira parandaluese. Hudhra për karcinomën dhe një parandalues ​​i fortë kundër kancerit. Në Japoni hudhra e freskët ka treguar një shkallë të suksesshme imuniteti. Hudhra është një ilaç i vjetër tradicional për mushkëritë, i cili tashmë është treguar i paçmuar në trajtimin e sëmundjeve të mushkërive si kanceri.

Xhenxhefili (Zingiber officinalis) besohet të jetë një parandalues ​​i fuqishëm dhe gjithashtu shëron kancerin. Nëse ndonjë gjendje akute e sistemit tretës përjashton ngrënien e rrënjës së freskët si pjesë e rregullt e dietës, mund të përgatitet një çaj i këndshëm nga copat e prera të rrënjës dhe me mjaltë të shtuar.

Lëngu i rrushit (Vitis vinifera) është një tonik i mirë për të trajtuar ose shmangur kancerin. Një kurë rrushi – ngrënia vetëm e rrushit për disa ditë – pretendohet nga disa të jetë efektive, por lëngu dhe agjërimi janë më të mirat. Farat gjithashtu duhet të përtypen me raste dhe vaji i farës së rrushit të shtypur në të ftohtë duhet të përdoret i pa ngrohur në dietë.

Çaji jeshil (Camellia sinensis) është i pasur me antioksidantë dhe pengon disa lloje kanceri për shkak të pranisë së polifenoleve. Po bëhet shumë popullor si një alternativë ndaj çajit të zakonshëm.

Rrënja e jamballit (Glycyrrhiza glabra) është një nga barishtet më të rëndësishme për parandalimin e kancerit dhe gjithashtu për trajtimin e tij. Ajo konsiderohet nga kinezët me vlerë së bashku me xhensen dhe barishte të tjera. Ofron mbrojtje dhe forcon imunitetin. Një mënyrë e thjeshtë për ta marrë atë është të zgjidhni dhe të shijoni një ëmbëlsirë me cilësi të mirë, nëse herbalisti juaj lokal nuk mund të sigurojë ekstraktin e pastër.

Majdanozi (Petroselinum crispum) dihet se ka përmbajtje të lartë të vitaminës B dhe kaliumit dhe një substancë frenuese në të cilën qelizat tumorale nuk mund të mbijetojnë dhe të shumohen. Ndihmon në reduktimin e radikaleve të lira dhe histaminës.

Pawpaw (Carica papaya) Lateksi i frutave jeshile përdoret për trajtimin e kancerit të lëkurës në Ganë. Provat që përfshijnë gjethet për përdorim të brendshëm në kancer, si dhe për aplikim të jashtëm për tumoret janë premtuese dhe janë përdorur për disa dekada në Queensland të Veriut për këtë qëllim.

Petty Spurge, Cancer Weed (Euphorbia peplus) përdoret zakonisht në Australi si një trajtim i jashtëm për kancerin e lëkurës.

Tërfili i kuq (Trifolium pratense) Kjo bimë e zakonshme kullosore është një tonifikues gjaku i vlefshëm për qëndrueshmërinë, tonin dhe i përshkruar në artrit, trombozë koronare dhe tani testet laboratorike tregojnë ndikimin e saj në frenimin e tumoreve. Kjo konfirmon përdorimin e tij tradicional në mjekësinë kineze. Çaji i bërë nga lulet rekomandohet si pije e përditshme për ata me kancer të gjirit. Ai po hulumtohet nga mjekësia perëndimore për potencialin e tij në trajtimin e kancereve në përgjithësi.

Çanta e bariut, lopata (Capsella bursa-pastoris) është një bar i zakonshëm i kopshtit. Një tonik i sigurt për kancerin e gjirit, ose si parandalues, është përfshirja e rregullisht e disa gjetheve në sallata. Sigurohuni që të identifikoni bimën përpara përdorimit.

Pluhur rrëshqitës i Elm (Ulmus fulva, U. rubra) Ky është një ilaç anti-inflamator, qetësues që përdoret për kancerin e traktit tretës. Shitet si pluhur i imët, një lugë çaji me të cilin përzihet me ujë të ngrohtë në të nxehtë në një pastë të hollë si supë dhe gëlltitet pak para ngrënies. Emri i tij i zakonshëm tenton t’i largojë njerëzit nga ilaçi, por shija është e pranueshme dhe duhet të durohet. Ai zë vendin e tij jo vetëm si një ushqim tradicional i pavlefshëm, por ka shpëtuar shumë njerëz nga dhimbjet e ulçerës së stomakut dhe inflamacioneve dhe çrregullimeve gastrointestinale. Shumë mund të dëshmojnë për vetitë e tij të mrekullueshme qetësuese, pothuajse magjike.

Domatja, Molla e Dashurisë (Lycopersicon esculentum) ka fituar vendin e saj si një ushqim tonik i çmuar për të ndihmuar në parandalimin e kancerit. Domatet përmbajnë bllokues nitrozamine. Nitrozamina është e aftë të shkaktojë kancer. Prandaj po bëhet më e njohur se domatet me bollëk janë të këshillueshme në dietën tonë.

Tumerik (Curcuma longa syn C. domestica) Rrënja është një ilaç ushqimor i vlerësuar dhe konsiderohet si i fuqishëm në parandalimin e kancerit. Vlera e tij si një antioksidant i lartë konsiderohet nga disa të jetë i barabartë ose më i madh se vitamina E për këtë qëllim. Tumeku konsiderohet i paçmuar në të gjitha ushqimet dhe mjekësinë aziatike.

Gjethet e vjollcës (Viola odorata) përfshihen tradicionalisht në kurat e kancerit. Gjethet dhe nganjëherë lulet bëhen tisane dhe përdoren për larjen e jashtme të kancereve të lëkurës dhe kushteve të tjera dhe gjithashtu merren si tonik të brendshëm. Është një ilaç i lashtë për dhimbjen si dhe për kurimin e tumoreve. Disa gjethe në sallata, të marra rregullisht në dietë, parandalojnë kancerin. Është një përbërës në tonikin e famshëm Hoxey që pati sukses të madh në SHBA

Vitamina C është e një rëndësie jetike. Është thelbësore që të rritet në dietë për të parandaluar kancerin. Nuk përmendet pilula sintetike e vitaminës, por vitamina natyrale që gjendet në qindra fruta dhe ushqime të freskëta, të kultivuara dhe natyrisht produkte të rritura organikisht, si cilësia më e mirë. Disa nga përmbajtjet më të larta gjenden në manaferrat acerola.

Lëngu i barit të grurit (Triticum sp.) çdo ditë pretendohet si një kurë shtëpiake për kancerin dhe në disa vende lëngu është i disponueshëm në treg. Përndryshe, fara duhet të kultivohet në shtëpi dhe të korret për lëngje kur bimët janë rreth gjashtë inç (15 cm) të larta.

Është e domosdoshme që kur kërkoni të përdorni metoda të vetëndihmës, të konstatoni siç duhet saktësinë e specieve të një bime që nuk përdoret zakonisht. Kërkoni këshillën e një herbalisti ose botanisti profesionist përpara se të përdorni bimë që nuk janë të njohura.

Kënaquni duke ngrënë ushqime të freskëta që janë të ngarkuara me vitamina dhe elementë që promovojnë shëndetin. Inkurajohuni në rrugën tuaj pasi do të ndiqni një rrugë të natyrshme dhe të thjeshtë drejt një shëndeti më të mirë përmes sensit të përbashkët, vetëdisiplinës dhe një të ardhmeje pa frikën e sëmundjeve dhe metodat invazive të trajtimit.

Video about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues

You can see more content about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues on our youtube channel: Click Here

Question about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues

If you have any questions about 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues, please let us know, all your questions or suggestions will help us improve in the following articles!

The article 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues was compiled by me and my team from many sources. If you find the article 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues helpful to you, please support the team Like or Share!

Rate Articles 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues

Rate: 4-5 stars
Ratings: 8411
Views: 78294518

Search keywords 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues

2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues
way 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues
tutorial 2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues
2 Which Animals Have Specialized Cells But No True Tissues free
#Home #Herbal #Cancer

Source: https://ezinearticles.com/?Home-Herbal-Help-For-Cancer&id=2740453